از دکتر بپرسید

تشخیص بیماری - پرسش 164

 • تصویر کاربر حسین دوشنبه ۱۲ آذر ۹۷( 7 ماه پیش) مشاوره
  جناب آقای دکتر
  سلام علیکم
  بنده مدت طولانی در ناحیه‌ی قلب روزی چندبار احساس درد تیزی می‌کردم و وقتی که دست روی ناحیه‌ی مذکور، فشار می‌دادم و عمل نفس‌کشیدن رو آهسته انجام می‌دادم، درد، تمام می‌شد. با توجه به سابقه‌ و تجربه‌ای که از 15 سال پیش داشتم، مصرف غذاهای چرب رو متوقف کردم و بلافاصله این مشکل برطرف شد.
  ولی دو ماه بعد ابتدا در زیر قلب، سپس چند روز در سمت راست قفسه‌ی سینه و اکنون یک ماهی است که «فقط در جناغ سینه، البته وقتی‌که دستم وا روی این نواحی فشار می‌دهم، یا بدنم را به چپ و راست می‌چرخانم، درد بسیار خفیفی از سمت داخل احساس می‌کنم. همچنین وقتی صورتم را به سمت راست می‌چرخانم و سرفه می‌کنم، سمت چپ سینه فقط در حین سرفه، درد می‌گیرد.» (در حالت عادی دردی وجود ندارد و هیچوقت درد، به صورت ناگهانی ایجاد نمی‌شود. با فعالیت ورزشی و نفس‌کشیدن و اینها هم درد، تشدید یا احساس نمی‌شود)
  آزمایش قند و کبد و کلیه و چربی هم دادم که فقط کلسترول خوب (30) و بد (133)، در حالت مرزی قرار دارد. نوار قلب هم مشکلی ندارد.
  خواهشمندم در صورت امکان در تشخیص بیماری، راهنمایی بفرمایید.
  از محبت شما سپاسگزارم
  1. تصویر کاربر دکتر کامران حسین زاده دوشنبه ۱۲ آذر ۹۷( 7 ماه پیش)
   سلام
   تست ورزش انجام دهید

به سیستم پرسش از دکتر کامران حسین زاده جراح قلب خوش آمدید. شما بیمار عزیز می توانید پرسش خود را از طریق پرسش و پاسخ دکتر مطرح و یا حتی فایل مدارک پزشکی خود را پیوست قرار دهید. همچنین برای مشاهده پرسش های شایع دیگر بیماران بر روی سوالات شایع را کلیک کنید.