از دکتر بپرسید

سوراخ قلب - پرسش 219

 • تصویر کاربر مرتضی سه شنبه ۱۱ دی ۹۷( 6 ماه پیش) مشاوره
  با سلام و احترام
  آقای دکتر من یه جوان 33 ساله هستم که تا به الان چندین سال روزی 4 ساعت فوتسال حرفه ای هم انجام دادم. چندی پیش به خاطر مصرف یه نوع شربت مشکلات معده پیدا کردم که با جایگزین کردن قرص برطرف شد اما طی اون مدت چندین بار حوالی صبح قلبم درد میگرفت و خیلی وقتها احساس اینکه سوزنی داخل قلبم کرده باشند رو داشتم که البته بعد از برطرف شدن مشکلات معده این مشکلم تقریبا برطرف شد و الان بیست روزی میشه سراقم نیومده. اما برای معاینات ادواری شرکت به یه کلینیک مراجعه و پس از نوار قلب گفتند که باید پیش متخصص قلب برم که بیمارستان اتیه رفتم و انجا نوار دادم و سپس اکو گرفتن و گفتن احتمال سوراخ بودن وجود داره که به همین دلیل اکو مجدد گرفتن که با سرنگ یه نوعی سرم رو به داخل رگ هام فشار میدادن و اکو میگرفتن.
  بعد این قضیه گفتن باید اکو مری بگیرید چون قلبتون سوراخه و باید سایزش مشخص بشه.
  میخواستم بدونم ایا با وجود اینکه این بیماری مادرزادی هستش اصلا امکان داره کسی قلبش سوراخ باشه و تا سن من به مشکل نخوره و ایا ممکنه اصلا خطرناک باشه.
  ایا ممکنه اشتباه تشخیص داده باشن و نیاز هست مجددا اکو بگیرم. با توجه به اینکه دکترم فردی شناخته شده و فوق تخصص اکو هستن نظرتون چیه؟
  ممنون بخاطر سایت خوبتون
  1. تصویر کاربر دکتر کامران حسین زاده سه شنبه ۱۱ دی ۹۷( 6 ماه پیش)
   سلام
   به نظر همکاران عمل کنید

به سیستم پرسش از دکتر کامران حسین زاده جراح قلب خوش آمدید. شما بیمار عزیز می توانید پرسش خود را از طریق پرسش و پاسخ دکتر مطرح و یا حتی فایل مدارک پزشکی خود را پیوست قرار دهید. همچنین برای مشاهده پرسش های شایع دیگر بیماران بر روی سوالات شایع را کلیک کنید.