یک جراح قلب خوب را چگونه تشخیص دهیم؟

جراح قلب و قفسه سینه، یک پزشک است که در زمینه انجام فرایند های جراحی بر روی قفسه سینه که شامل قلب، ریه ها، مری و دیگر اعضا می شود تخصص دارد. این پزشکان، علاوه بر انجام جراحی، بیماری های اعضای گفته شده را نیز تشخیص داده و درمان می کنند. جراحان قلب و قفسه سینه می توانند نتایج فوری و اغلب حیات بخش خود را مشاهده کنند.

از زمان پایان جنگ جهانی دوم، جراحی قلب و قفسه سینه همگام با تحول سریع تغییرات تکنولوژی، رشدی شتاب یافته را بر خود دیده است. این تخصص پزشکی نسبتا جوان بوده و هنوز در حال تکامل است.

جراح قلب و قفسه سینه چه کاری انجام می دهد؟

جراح قلب و قفسه سینه نقش مهمی در تیم درمانی ایفا می کند. آن ها بر روی بیماری هایی کار می کنند که در اعضای درون سینه، ساختار استخوانی و ساختار بافتی تشکیل دهنده حفره قفسه سینه بروز می دهند.

تشخیص ابتلا به بیماری قلبی در ابتدا توسط پزشک عمومی صورت می گیرد. این پزشکان چنین بیمارانی را به یک پزشک متخصص قلب یا کاردیولوژیست ارجاع می دهند. در صورتی که متخصص قلب تشخیص دهد که بیمار به جراحی نیاز دارد، او را به یک جراح قلب و قفسه سینه ارجاع می دهد و این پزشک به عضوی جدید از تیم سلامت قلبی فرد تبدیل می شود.

جراحی بسته قلب

در تخصص جراحی قلب و قفسه سینه، گرایش هایی نیز وجود دارند که از جمله آن ها می توان به جراحی قلبی بزرگسالان، جراحی قلبی کودکان، جراحی عمومی قفسه سینه (مانند اختلالات ایجاد شده در ریه و مری)، جراحی قلبی نواقص مادرزادی و جراحی پیوند قلب و ریه اشاره کرد. یک جراح قلب و قفسه سینه می تواند بیماری هایی را از جمله موارد زیر درمان کند:

 • بیماری شریان های کرونری یا انسداد آن ها در قلب
 • انسداد دریچه های قلبی
 • نشت دریچه های قلبی
 • بزرگ شدگی غیر عادی یا آنوریسم در شریان های بزرگ قفسه سینه
 • نارسایی قلبی
 • فیبریلاسیون شریانی

پایش بیماران در بخش مراقبت های ویژه یک جز مهم در کار جراحان قلب و قفسه سینه می باشد. با اینکه جراحی قلب و قفسه سینه بسیار ایمن است اما عوارضی می توانند بروز کنند. از جمله این عوارض می توان به ضربان های غیر عادی قلب (آریتمی)، سکته مغزی، خونریزی پس از عمل، تجمع مایعات در اطراف ریه ها، عفونت و ترومبوز اشاره کرد.

آیا شما می توانید به یک جراح قلب خوب تبدیل شوید؟

آزمون رایگان sokanu سازگاری شما را با هر شغلی از 5 بعد ارزیابی می کند.

محیط کاری جراحان قلب و قفسه سینه به چه صورت می باشد؟

جراحان قلب و قفسه سینه معمولا در بیمارستان ها فعالیت کرده و هر دوی عمل های از قبل تعیین شده و اورژانسی را انجام می دهند. برخی از این جراحان در بیمارستان های آموزشی کار کرده و به افرادی که تمایل دارند جراح قلب و قفسه سینه شوند در جهت افزایش مهارت خود کمک می کنند.

علاوه بر آن، جراحان قلب و قفسه سینه در درمان و مدیریت شرایط مختلف و مرتبط با تخصص خود نقش دارند. این نقش داشتن می تواند شامل حضور داشتن در کلینیک های بدون بستری، دیدار های تیمی و راند هایی باشد که در بخش های بیمارستان برگزار می شوند.

جراحان قلب و قفسه سینه ای که به تازگی کار خود را شروع کرده اند می توانند انتظار ساعت های طولانی و نامنظم کاری را داشته باشند. این پزشکان اغلب به صورت آن کال (در تماس با تلفن) بوده و باید در مواقع اورژانسی و یا هنگامی که بیمار به جراحی نیاز دارد فورا حاضر شوند. جراحانی که با تیم های بزرگ کار می کنند ممکن است شیفت های آن کال را با افراد دیگر موجود در تیم خود مبادله کرده و یا شیفت های کاری شب و روز خود را جابه جا کنند.
بسته به نیاز بیماران، جراحان قلب و قفسه سینه ممکن است در یک روز 2 عمل جراحی و در روز دیگر 4 یا 5 عدد انجام دهند.

جراحی قلب و قفسه سینه یک حرفه پر تقاضا بوده و دانستن نحوه مدیریت استرس در آن بسیار مهم می باشد.

سیستم پرسش و پاسخ

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.
امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربرپردیس شنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۷ ۰۹:۳۷( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  وقت بخیر دکتر عزیز
  40 سال سن دارم و متاهل، یک دختر دو سال و ده ماهه دارم و شاغل هستم.
  هیچگونه مشکل قلبی ندارم ولی مدتیه بطور ناگهانی سمت چپ بدنم شروع به بی حس شدن میکنه. قسمت بالای قفسه سینه سمت چپ از داخل حالت گرفتگی داره و کمی تنگی نفس احساس میکنم. گاهی اوقات وقتی عصبی میشم یا استرس دارم این حالت تشدید میشه بطوریکه مجبور میشم به اورژانس تماس بگیرم و بعد از معاینات و رفتن به بیمارستان تمام حالتهای فیزیکیم عادی تشخیص داده میشن. الان هم بدون اینکه استرس خاصی بهم وارد شده باشه سمت چپ بدنم حالت بی حسی داره و دست چپم سنگینه. بالای قفسه سینه م از داخل تا پشت کتفم گرفتگی عجیبی داره نمیتونم بگم درد هست یا سوزش. میترسم از اینکه نکنه علامتهای سکته قلبی باشه. لطفا راهمایی کنید واقعا از اینکه تو محل کارم این اتفاق می افته و همیشه مجبور میشم به اورژانس تماس بگیرم خسته شدم. ماه گذشته خودم از محل کارم رفتم بیمارستان بهمن و نیمه راه به اندازه این سمت چپ بدنم بی حس شده بود که راننده مجبور شد از کادر بیمارستان درخواست برانکارد کنه چون نمیتونستم راه برم و حتی صحبت کنم. صورتم کاملا بی حس بود و نمیتونستم به خوبی جملات و بگم ولی میدونستم دور و برم چه خبره. لطفا راهنمایی کنید واقعا تجربه بدیه
  1. تصویر کاربردکتر کامران حسین زادهشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۷ ۰۹:۳۷( 4 ماه پیش)
   سلام
   برای رد بیماری رگ های قلب بهتر است آنژین سی تی شوید
   اما آنچه فرمودید علایم مشخص بیماری قلبی نیست
   همزنان همکاران نورولوژیست هم شما را بررسی کنند
 • تصویر کاربرهادی دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷ ۱۱:۵۱( 4 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام خدمت آقای دکتر من چند وقت پیش احساس درد در قلبم داشتم رفتم پیش دکتر قلب و بعد از بررسی و اکو مشخص شد که سوراخی قلب کوچکی دارم و دکترم گفتند که مشکلی نیست برو همینجوری زندگی کن. آقای دکتر گاهی وقتها درد میکنه میترسم بیقرار میشم کلا موقع استراحت اذیتم میکنه. حال آقای دکتر میخام بدونم آیا درمان راحتی داره که من از این مشکل رهایی یابم. با تشکر و قدردانی
  1. تصویر کاربردکتر کامران حسین زادهدوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷ ۱۱:۵۱( 4 هفته پیش)
   با سلام
   سوراخ در دیواره بین بطنی و یا بین دهلیز ها اتفاق میافتد
   سوراخ ها باعث عبور جریان خون از سمت پر فشار به سمت ناحیه کم فشار
   میگردد که با آن شانت میگویند
   میزان برای تصمیم گیری مقدار شانت
   و محل سوراخ است
   در بهترین حالات همیشه برخی عوارض در صورت رها سازی و پیگیری نکردن ممکن است
   تحت نظر پزشک متخصص باشید و این مقاله را مطالعه کنید https://dr-hoseinzadeh.com/680
 • تصویر کاربرلادن چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ ۱۲:۰۸( 8 ماه پیش) مشاهده پرسش
  رگ پای راستم زده بیرون. وگرفتگی هم داره و کمی هم درد داره. انگار واریس پا دارم. خاستم بدونم علت گرفتگی و یا بیرون زدگی رگ پای من چی هست. چطور میشه درمان کرد
  1. تصویر کاربردکتر کامران حسین زادهچهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ ۱۲:۰۸( 8 ماه پیش)
   شما به سن خود و جنسیت خود و زمان شروع مشکل و سابقه بیماریهای قبلی اشاره نفرمودید
   بهر حال سونوگرافی رنگی از عروق اندام
   تحتانی و سونوگرافی لگن و شکم توصیه
   میشود
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر